Reflexní masáž chodidel

     Reflexní masáž je vhodná v případě, kdy nelze masírovat přímo postižený orgán a pro diagnostiku. Cílem reflexní masáže je vyhledávání změn a bolestivých míst na kůži, podkoží, svalu, atd. Masáž působí na nervový systém a drážděním receptorů se přenáší informace do mozku. Po zpracování vyšle signál zpět do kůže, podkoží, svalů, atd.

     Reflexní masáž využívá skutečnosti, že každý orgán je propojen s určitou částí povrchu těla, na níž se při podráždění nebo onemocnění příslušného orgánu objeví tzv. reflexní změny. Touto technikou se snažím tyto poruchy odstranit a ovlivnit tak poruchy ve tkáních (orgánech).

     Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech nohou. Orgán, který má problémy, resp. nefunguje správně, se při masáži chodila ohlašuje bolest. O problému přitom ještě nemusíme nic vědět, ale tělo nás takto předem varuje, abychom příslušnému orgánu (ústrojí) věnovali svojí pozornost.

     Masáž chodidel je také vhodná jako výborný prostředek pro relaxaci nohou, které Vám budou rozhodně vděčné za to, že jim věnujete pozornost a péči.

 

Reflex - odpověď na nějaký podnět

Reflexní bod - odraz části lidského těla (orgánu)